SEAONICS zdobył nagrodę Innovation of the Year na konferencji Offshore Support Journal Conference 2023 w Londynie

Opublikowano: 10-02-2023

SEAONICS zdobył nagrodę Innovation of the Year na konferencji Offshore Support Journal Conference 2023 w Londynie

8 lutego 2023 r. firma SEAONICS zdobyła nagrodę Innovation of the Year podczas OSJ (Offshore Support Journal Conference and Exhibition) Awards w Londynie za żuraw SEAONICS Electric Controlled Motion Compensated (ECMC). Nagroda ta przyznawana jest innowacyjnemu produktowi, usłudze lub systemowi, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy znacząco poprawił projekt, budowę i/lub aspekt operacyjny OSV będącego w eksploatacji. Żuraw SEAONICS jest w pełni napędzany elektrycznie, co pozwala na wydajne operacje przeładunkowe dla zrównoważonej przyszłości. Technologia sterowania aktywną kompensacją ruchu została opracowana przez firmę SEAONICS i jest dobrze sprawdzona w morskich operacjach wiatrowych. Sterowanie wysięgnikiem, sterowanie obrotem i sterowanie teleskopem są napędzane elektrycznie i dynamicznie wykorzystywane do wykonywania kompensacji 3D końcówki żurawia.

 

Ceremonia odbyła się w Londynie podczas dorocznego rozdania nagród OSJ (Offshore Support Journal Conference and Exhibition) podczas prestiżowej gali Industry Gala Dinner w środę wieczorem. Branża offshore z całej Europy, Stanów Zjednoczonych oraz kluczowych ugruntowanych i wschodzących rynków z całego świata była reprezentowana na konferencji OSJ, w której ponad 450 profesjonalistów z branży zebrało się w Londynie na tegorocznej imprezie w dniach 7-9 lutego. Punktem kulminacyjnym tego wydarzenia jest uroczysta kolacja i wręczenie nagród za wiodące w branży innowacje, doskonałość operacyjną i osiągnięcia.

 

„Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem nagrody Innovation of the Year podczas corocznej konferencji OSJ Support Journal Conference Awards and Exhibition” — mówi Tom Jørann Giske, starszy inżynier systemów i menedżer produktu, ECMC Gangway & Crane. Giske wygłosił również przemówienie na konferencji, opowiadając o tym, jak przebiegają procesy innowacji i rozwoju we współpracy z użytkownikiem końcowym. Dyrektor generalny, Håkon Fauske, komentuje: „Jesteśmy bardzo podekscytowani nagrodą i rezultatami naszej koncentracji i strategii na rzecz elektryfikacji urządzeń dźwigowych i przeładunkowych. Będziemy kontynuować tę koncentrację i nasz wkład w zerową emisję w naszej branży”.